Pages Menu

Categories Menu

Posted by on gru 11, 2019 in Kulinaria |

Catering na wesela, przyjęcia, komunie — na co zwrócić uwagę? Co możesz dostać w ramach cateringu?

Catering na wesela, przyjęcia, komunie — na co zwrócić uwagę? Co możesz dostać w ramach cateringu?

 

Nie od dziś wiadomo, że jedzenie jest jednym z najważniejszych elementów każdego przyjęcia. Rzadko jednak jego organizatorzy decydują się na samodzielne gotowanie, wolą zlecić to zadanie firmom cateringowym. Aczkolwiek przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto dowiedzieć się, na co zwracać uwagę, wybierając catering na wesele, komunię czy urodziny oraz co w jego ramach można dostać.

Jak szukać firmy cateringowej?

Firm cateringowych w Polsce jest wiele, nie każda jednak posiada swoją stronę internetową. Jak wtedy ich szukać, sprawdzać oferty? Catering na wesela, przyjęcia, komunie warto porównać, korzystając np. ze sprzedajemy.pl, gdzie ogłoszenia wystawia wiele firm z tej branży. To dobry sposób na to, by przeanalizować zarówno zakres usług, jak i ich cenę.

Oprócz tego warto szukać opinii, recenzji, które najczęściej można znaleźć na forach i stronach poświęconych ślubom. W końcu najlepsza firma to taka, która posiada najwięcej rekomendacji. Można również popytać wśród znajomych, rodziny.

A jak już znajdziesz kilka firm, które chcesz porównać, to na co tak naprawdę zwracać uwagę?

Menu cateringu

Najważniejszym elementem będzie menu, karty dań, jakie oferowane są przez firmę cateringową. Tych jest zazwyczaj co najmniej kilka, aby każdy mógł dopasować je do siebie.

Jeśli planujesz przyjęcie, na którym podawane będą wyłącznie dania wegetariańskie, to również trzeba od razu o to dopytać. Najlepiej jeśli menu jest różnorodne, tak, aby zwiększyć prawdopodobieństwo, że wszystkim gościom będzie smakować.

Niektóre firmy cateringowe bardzo elastycznie podchodzą do tego tematu i można swobodnie wybierać z puli przedstawionych potraw, komponować swój własny zestaw, a czasami nawet przedstawiać własne propozycje. Taka możliwość byłaby zdecydowanie lepsza niż korzystanie z gotowych kart dań.

Degustacja potraw

Niektóre firmy cateringowe umożliwiają degustację potraw, choć najczęściej tyczy się do ciast i tortów. Jeśli wybierasz jedzenie na wesele, to warto dopytać się o takie rozwiązanie. Wtedy przekonasz się, czy na pewno wszystkie dania ci odpowiadają, a jeśli nie – będziesz mieć czas je zmienić. To również okazja do tego, aby sprawdzić, jak dobrze gotują kucharze.

Obsługa przyjęć

Samo przygotowanie i dostarczenie jedzenie na wesele, komunię czy urodziny to nie wszystko. W końcu ktoś musi zająć się ich roznoszeniem, sprzątaniem ze stołu. Zwykle nie trzeba osobno zatrudniać do tego kelnerów, ponieważ większość firm cateringowych oferuje kompleksową obsługę przyjęć. Niemniej jednak należałoby o to się wcześniej zapytać, aby w dniu imprezy nie okazało się, że choć potrawy są pyszne i dostarczone na czas, to… nie ma nikogo, kto mógłby je sprawnie rozłożyć.

Ceny firm cateringowych

Choć wiele osób, korzystając po raz pierwszy z usług firm cateringowych, zwraca przede wszystkim uwagę na cenę, to my nie bez powodu o tym czynniku piszemy na końcu. Dlaczego? Ponieważ to nie on powinien być najważniejszy. W praktyce jest tak, że nie każda firma posiadająca najwyższe ceny, oferuje też najwyższą jakość i odwrotnie.

Jak sobie z tym poradzić? Najlepiej na początku przeprowadzić szybkie „dochodzenie” i sprawdzić, jakie są średnie ceny w tej branży i – uwaga – w Twoim mieście oraz okolicy. Następnie, na tej podstawie, zastanów się, jaki budżet chcesz poświęcić na catering. Na końcu wybierz firmy, które oferują usługi w jego ramach i porównuj je na podstawie wcześniej omawianych kryteriów.