Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 20, 2019 in Kulinaria |

Połączenia kulinarne

Jednym z najczęstszych problemów podczas jedzenia na mieście są różne preferencje. Kiedy idziesz z rodzicami na obiad i mama chciałaby zjeść makaron po włosku, ale tata wolałby zrazy z ziemniakami. Gdy zabierasz chłopaka do pizzerii, a on marzy o baraninie w bułce. Czy koniecznie trzeba wtedy pójść na kompromis?

TARGI KULINARNE

Rozwiązaniem takiego problemu oraz świetną okazją do skosztowania jedzenia z różnych regionów kraju lub innych państw mogą być targi kulinarne. Wiele miast organizuje tego typu wydarzenia i łączy je z warsztatami i występami artystycznymi, stoiska z żywnością możemy też zobaczyć podczas jarmarków świątecznych – wielkanocnych oraz bożonarodzeniowych. Co na nas czeka? Wyroby lokalne, takie jak wędliny oraz sery, miody, przetwory, świeże pieczywo, liczne gorące dania, często także alkohole, których nie znajdziemy w sklepie. Każdego lata Poznań organizuje Festiwal Dobrego Smaku na Starym Rynku – uważamy, że warto wziąć w nim udział.

LOKALE UNIWERSALNE

Oczywiście taki problem można rozwiązać również wybierając się do lokalu, który nie skupia się na kuchni jednego regionu. Dla przykładu pizza kebab Soprano Poznań to jedno z najczęściej wyszukiwanych połączeń, jeśli chodzi o lokale gastronomiczne. Wśród wyników jest między innymi sieć Fresh Pizza, która jest w Poznaniu pod trzema adresami czy Sky Pizza, która oferuje między innymi pizzę, kebab, makarony oraz klasyczne polskie schabowe. Restauracje nie ograniczają swojej działalności do jednego typu jedzenia i dają klientom wybór, ponieważ wtedy częściej są wybierane. Sułtan Kebap serwuje także świeże ryby, Country Grill może nas uraczyć wyborną karkówką, a pizzeria Mario z obszerną kartą dań i serwisem nocnym uratuje nas, kiedy o północy wymarzymy sobie świeżą Capriciosę lub nuggetsy z frytkami – zapłacimy każdą cenę, aby mieć je tu i teraz.