Pages Menu

Categories Menu

Posted by on mar 11, 2021 in Kulinaria |

Fit nutella z awokado

Fit nutella z awokado

Każdy kto dba o sylwetkę i wybiera tylko najzdrowsze produkty ma od czasu do czasu chwilę słabości i tęskni za słodkimi i niezbyt zdrowymi przysmakami z dzieciństwa. Nawet jeśli na co dzień staramy się wybierać jedynie zdrowe produkty ze zrównoważonych upraw, to mamy ochotę sięgnąć po coś znacznie mniej zdrowego. Jednym z tego rodzaju przysmaków jest na pewno nutella, czyli słodki czekoladowo-orzechowy krem, doskonały do kanapek i deserów. Jednak co zrobić, by cieszyć się chociaż namiastką jej smaku i równocześnie nie bać się o zbędne kalorie? Czy da się w takim razie stworzyć oś takiego, jak fit nutella z awokado?

Wbrew pozorom to bardzo proste. Wystarczy, że w naszej kuchni weźmiemy kilka podstawowych produktów, z których i tak korzystamy na co dzień. Podstawą tej słodkiej przekąski na pewno jest awokado. Kawałki tego owocu wrzucamy do blendera razem z ulubionymi orzechami czy pestkami, na przykład dyni. Gdy uzyskamy gładką masę dodajemy do niej kakao. Jak łatwo zauważyć, jeśli dbasz o linię, to i tak praktycznie wszystkie te produkty mamy w swojej kuchni. Każdy z wymienionych elementów jest wyjątkowo zdrowy, wiec nie musisz się martwić o zbędne kalorie. A równocześnie otrzymujesz wartościowy i smaczny produkt, który możesz w każdym momencie modyfikować, ponieważ możesz do niego dodać również inne produkty, takie jak na przykład banany. W tym przypadku wszystko zależy od twojej kreatywności i tego co akurat masz w kuchni. Każdy z tych smaków może Cię pozytywnie zaskoczyć, więc zawsze warto spróbować. Taki dodatek z awokado, to nie tylko doskonała pasta do kanapek, ale również baza do deserów i ciast, jeśli dokładnie trzymasz się diety i liczysz każdą kalorię.

Jeśli z całych sił stawiasz na zbilansowaną dietę, a jednak od czasu do czasu tęsknisz za smakami dzieciństwa, to warto zdecydować się na przygotowanie właśnie takiej nutelli z awokado. Nie musisz się dzięki niej zastanawiać, czy nie przesadzisz z kaloriami, w końcu to lekka fit nutella z awokado.