Pages Menu

Categories Menu

Posted by on cze 8, 2021 in Kulinaria |

Czy jogurt grecki można jeść na diecie?

Czy jogurt grecki można jeść na diecie?

Jogurt grecki, nieodłączny składnik kuchni śródziemnomorskiej oraz bliskowschodniej, jest coraz popularniejszy także w Polsce. Mimo że najczęściej kojarzy się z sosem tzatziki, dobrze sprawdza się także w innych daniach, jako zamiennik śmietany lub majonezu. Zaletą jogurtu greckiego, oprócz kremowej konsystencji i smaku, są także jego walory prozdrowotne. Polecany jest również osobom na diecie. Dowiedz się, dlaczego warto włączyć go do swojego jadłospisu.

1. Jogurt grecki korzystnie wpływa na zdrowie
2. Dieta niskokaloryczna? Zamień majonez i sos na jogurt grecki
3. Jogurty naturalne z dostawą do domu

Jogurt grecki korzystnie wpływa na zdrowie

Jogurt grecki to nieodłączna części kuchni śródziemnomorskiej, uważanej za jedną z najzdrowszych diet świata. Oprócz tego używana jest także w kuchni dalekiego wschodu. Jogurt grecki doskonale sprawdzi się także na polskim podwórku, mogąc być nie tylko podstawą dań pochodzących z kuchni greckiej, ale także zastępować śmietanę czy majonez w tradycyjnych posiłkach daniach.

Mimo że jogurt grecki często traktowany jest jako bardziej gęsta alternatywa dla jogurtu naturalnego, warto wiedzieć, że odznacza się odmiennymi właściwościami, sposobem produkcji, konsystencją i smakiem. Z tego powodu dobrze uzupełnia różne dania i może stanowić mniej kaloryczny zamiennik dla majonezu i sosów. Tym bardziej że posiada szereg walorów prozdrowotnych. Podobnie jak inne jogurty naturalne, zawiera naturalne probiotyki, które wspierają pracę jelit. Oprócz tego korzystnie wpływają także na układ odpornościowy oraz metabolizm, stając się produktem przychylnym osobom na diecie. Szczególnie że jogurty greckie posiadają także dużą, większą niż pozostałe produkty tego typu, ilość białka. Dzięki temu potrawy z ich udziałem zmniejszają uczucie głodu na dłużej. Oprócz tego mogą być stosowane także przez osoby, które budują masę mięśniową.
Bogaty w wapń i białko jogurt grecki dobrze działa także na układ kostny.
Oprócz tego jest źródłem jodu i witaminy B12.

Dieta niskokaloryczna? Zamień majonez i sos na jogurt grecki

Redukcja kilogramów przy jednoczesnym utrzymaniu masy mięśniowej to cel wielu osób na diecie redukcyjnej. Bogatym źródłem białka, które sprzyja odchudzaniu, dając uczucie sytości na dłużej, może być jogurt grecki. Szczególnie jeżeli zastąpimy nim inne, kaloryczniejsze produkty, takie jak śmietana, majonez i sosy na jego bazie. Jogurt grecki dobrze pasuje także do deserów z owocami.

Gęste jogurty naturalne to jednak nie tylko jogurt grecki. Gęstszej konsystencji, w porównaniu do standardowego jogurtu, spodziewać się można także, kupując jogurt typu islandzkiego. W swojej ofercie gęste jogurty naturalne, które doskonale nadają się do sosów, zup czy sałatek, ma kilku producentów. Dostępne są także opcje niskotłuszczowe.

Kupując jogurt grecki z obniżoną zawartością tłuszczu, należy pamiętać jednak, że nie posiada on wszystkich wartości prozdrowotnych produktu pełnotłuszczowego.

Jogurty naturalne z dostawą do domu


Mimo że
jogurty są coraz powszechniej dostępne w sklepach, ciekawa może być opcja otrzymania nabiału bezpośrednio na swój adres.
Jogurty naturalne greckie w sklepie online to możliwość zakupu oryginalnych greckich produktów i nie tylko, z dostawą bezpośrednio do domu. Bez wychodzenia i tracenia czasu w staniu w kolejkach.
Jogurty naturalne w dostawie do domu to możliwość szerokiego wyboru różnego typu produktów, o różnych konsystencjach czy wartościach zdrowotnych. Wybierz swój ulubiony i ciesz się zdrowszą dietą na co dzień.