Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 22, 2020 in Nie tylko kulinaria |

Przydatna usługa na czas remontu

Polacy coraz częściej decydują się na samodzielne przeprowadzenie remontu czy prac budowlanych w swoich domach. Okres letni i jesienny sprzyja również przeprowadzaniu generalnych porządków w piwnicy, na strychu czy w mieszkaniu. Wszyscy wiemy doskonale, co wiąże się z remontem: dużo pracy, hałas a także bałagan. Dlatego staramy się planować pracę etapami by uniknąć organizacyjnego chaosu. Remont, przebudowa lub porządki to najczęściej również sterty odpadów i śmieci, które stanowią niemały problem. Co z nimi zrobić? Warto jeszcze przed przystąpieniem do pracy pochylić się nad tym zagadnieniem. Wywóz gruzu Kraków to jedna z możliwości, które ułatwią nam pozbycie się tych odpadów.

Jak wygląda taka usługa

Usługa znana pod nazwą wywóz gruzu Kraków to inaczej wynajęcie klientowi określonego kontenera służącego do wyrzucania odpadów powstałych w czasie prac remontowo-budowlanych. Po zapełnieniu pojemnika lub zakończeniu remontu kontener jest odbierany od klienta a następnie jego zawartość trafia do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) a także jest poddawana recyklingowi. Warto wiedzieć, że czysty gruz czyli większość śmieci, z którymi mamy do czynienia w czasie remontu można poddać odzyskowi i w ten sposób uzyskać wykorzystywane w budownictwie kruszywo. Dlatego tak ważne jest określenie, jakiego konkretnie kontenera będziemy potrzebować. Planując budowę czy remont, powinniśmy wcześniej określić również zakres i skalę prac, żeby ustalić jaka pojemność byłaby najbardziej optymalna. Kontenery na gruz występują w różnych wymiarach dlatego nadają się do każdych, nawet mniejszych remontów. Ponadto ustawiając kontener należy zastanowić się nad najlepszym dla niego miejscem – możliwie blisko miejsca remontu, żeby móc wygodniej wynosić odpady a równocześnie w miejscu, gdzie pojemnik nie będzie przeszkadzał innym pracownikom czy domownikom.

Jaki kontener wybrać

Planując prace remontowe, musimy zastanowić się nad wyborem właściwego kontenera w zależności od wyrzucanych tam odpadów. W przypadku gdy powstałe w trakcie remontu odpady będzie stanowił jedynie czysty gruz – są to na przykład cegły, beton, ceramika, nawierzchnie bitumiczne i ich fragmenty. Czysty gruz może być w znakomitej większości poddany recyklingowi dlatego przydatne będą tutaj kontenery na gruz Kraków.
W przypadku gdy wyrzucane będą również inne odpady takie jak stare meble, stolarka okienna i jej elementy, zużyta armatura, folie, opakowania i tym podobne – należy zamówić kontener na odpady zmieszane.